Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł ogrodzenie z cmentarza, bo sobie leżało

Policjanci z komisariatu W Niemcach zatrzymali 35-latka, który wykonując prace przy grobach na terenie cmentarza w gm. Wólka skradł metalowe przęsła i słupki. Proboszcz parafii wycenił straty na kwotę 1300 złotych. Skradziony łup policjanci odzyskali w całości na pobliskim skupie złomu. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Policjanci ustalają jego wspólnika.

Policjanci z komisariatu W Niemcach zatrzymali 35-latka, który wykonując prace przy grobach na terenie  cmentarza w gm. Wólka skradł metalowe przęsła i słupki. Proboszcz parafii wycenił straty na kwotę 1300 złotych. Skradziony łup policjanci odzyskali w całości na pobliskim skupie złomu. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Policjanci ustalają jego wspólnika.
 

           Zgłoszenie o kradzieży ogrodzenia z terenu  parafii w gm. Wólka policjanci z komisariatu w Niemcach otrzymali przed kilkoma dniami. Z relacji proboszcza wynikało, że w połowie lipca b.r. z cmentarza skradzionych zostało osiem metalowych przęseł ogrodzeniowych oraz pięć słupków zakończonych figurką krzyża. Jak ustalono, ogrodzenie to było wcześniej zdemontowane z powodu wykonywanych w rejonie cmentarza prac remontowych. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 1300 złotych.  

Kryminalni po przyjęciu zgłoszenia o kradzieży  udali się do jednego z miejscowych skupów złomu. Tam odnaleźli wszystkie skradzione elementy ogrodzenia. Jak ustalili, na skup przywiozło je busem dwóch mężczyzn. Mundurowi  dotarli do  jednego z nich.  Okazał się nim 35-letni  mieszkaniec gm. Niemce. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się tłumaczył, będąc pracownikiem firmy pogrzebowej i wykonując prace przy grobach zauważył  leżące na ziemi elementy ogrodzenia i postanowił je sobie wziąć. Wspólnie ze znajomym busem przewieźli  łup na skup złomu, a następnie   sprzedali go dzieląc się pieniędzmi po połowie. 

Zabezpieczone przez mundurowych skradzione ogrodzenie już wróciło do właściciela. 35-latek usłyszał już zarzut kradzieży  i przyznał się do winy. Mężczyzna już wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i 600 zł. grzywny. Policjanci ustalają jego wspólnika.
A.S.

 

  • załącznik
Powrót na górę strony