Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wypadek zakończony dachowaniem. 4 nieletnich i kierujący bez uprawnień
Wypadek z udziałem 4 osób w wieku 16-17 lat zakończył się poważnymi konsekwencjami. Kierujący Fordem bez uprawnień stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, uderzył w drzewo i ogrodzenie, a następnie dachował. Wszyscy trafili do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.
-
68 – latka padła ofiarą oszustwa. Straciła ponad 60 000 złotych.
Kolejny mieszkaniec Lublina stracił swoje pieniądze. Apelujemy o nieprzekazywanie swoich oszczędności nieznanym osobom. 68 – latka wzięła kredyt a następnie pieniądze przekazała prosto w ręce oszusta. Tym sposobem straciła ponad 60 tysięcy złotych.
-
Szkolenie - przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć w Policji
Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyło się kolejne szkolenia dotyczące problematyki „Równości płci oraz przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć w Policji”. Spotkanie prowadził Lider ds. Ochrony Praw Człowieka z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie.
-
Wojewódzkie działania „Bezpieczny Jednoślad”
Dzisiaj w całym województwie lubelskim policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Jednoślad”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa wśród motocyklistów, motorowerzystów, rowerzystów i kierujących hulajnogami, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na najtragiczniejsze skutki wypadków. Policjanci sprawdzają stan techniczny jednośladów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierujących. Zwracają również uwagę na zachowania innych uczestników ruchu drogowego względem kierujących jednośladami.
-
Oszustwo inwestycyjne na prawie 250 000 zł
80-latka z gminy Niemce padła ofiarą internetowego oszustwa. Seniorka została wprowadzona w błąd co do możliwości inwestycji w akcje koncernu paliwowego. Kobieta, będąc przekonana o inwestycji, padła ofiarą oszustów. Straciła prawie 250 000 złotych. Apelujemy o zachowanie rozwagi i zwracanie szczególnej uwagi na to, komu przekazujemy nasze oszczędności.
-
35 – latek poszukiwany ENA zatrzymany na terytorium Holandii
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w wyniku podjętych czynności poszukiwawczych doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 35 – latka. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia roku pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą. Sprawca został zatrzymany na terytorium Holandii i wydany stronie polskiej.
-
62-latka chciała zarobić na giełdzie. Straciła ponad 150 000 złotych
Kolejną ofiarą oszustów padła 62-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta chciała zainwestować na giełdzie, która miała jej zapewnić zysk. Za namową fałszywego brokera wpłaciła łącznie ponad 150 000 złotych. Wszystko straciła. Apelujemy o zachowanie rozwagi!
-
Uciekał quadem przez centrum Lublina. 34-latek usłyszał zarzuty
Kryminalni z IV Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali 34-letniego obywatela Gruzji, który uciekając quadem przed policjantami, w centrum Lublina stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. W trakcie jazdy zmuszał pieszych do ucieczki z toru jazdy, poruszał się chodnikiem, wjeżdżał w miejsca objęte zakazem ruchu oraz doprowadzał do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Ponadto okazało się, że ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Policjanci skierowali również wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej obcokrajowca do opuszczenia Polski.
-
Włamywacz uciekł z mieszkania, gdy zobaczył kamerę
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali 72-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do mieszkania na lubelskich Czubach. Mężczyzna dostał się do środka przy użyciu wytrychów, jednak uciekł, gdy zauważył znajdującą się w mieszkaniu kamerę. Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej policjantów. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
-
Prowadzimy dziś działania „Trzeźwość”
Dzisiaj od godzin porannych na ulicach Lublina, policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję „Trzeźwość”. Działania mają poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom. Przypominamy, że nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie ma wpływ na obniżenie koncentracji i opóźnia czas reakcji kierującego.
-
24-latek zatrzymany w sprawie uszkodzenia samochodów maczetą
Policjanci zatrzymali agresywnego 24-latka w sprawie wczorajszego uszkodzenia samochodów. Mężczyzna został zatrzymany dziś rano. Przy 24-latku funkcjonariusze znaleźli maczetę oraz młotek, którymi miał wymachiwać i uszkadzać pojazdy. Apelujemy do osób pokrzywdzonych, wobec których mężczyzna mógł kierować groźby karalne, a także do właścicieli pojazdów, które mogły zostać uszkodzone, o kontakt z V Komisariatem Policji w Lublinie
-
Tymczasowy areszt dla 45 - latka za znęcanie nad konkubiną
Policjanci z Komisariatu V Policji w Lublinie dokonali zatrzymania 45 – latka podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną. Mężczyzna miał stosować wobec kobiety przemoc psychiczną i fizyczną przez okres ponad roku. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci 3 – miesięcznego tymczasowego aresztowania.
-
Działania „Stop Drift”
W weekend na terenie Lublina odbyły się działania „Stop Drift”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili ponad 60 kontroli drogowych. W wyniku czynności ujawniono prawie 80 wykroczeń. Policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze.
-
Debata społeczna
W dniu 30 czerwca 2026 o godzinie 15.00 w Sali Konferencyjnej Komisariatu Policji I w Lublinie przy ul. Unii Lubelskiej 23 odbędzie się debata społeczna z mieszkańcami miasta pt. „Głośno o hałasie – dla poprawy komfortu życia w mieście”.
-
Wiza i Tajga - najlepsi czworonożni funkcjonariusze w lubelskim garnizonie
Znamy zwycięzców XXIII wojewódzkiego finału Kynologicznych Mistrzostw Policji. To Wiza z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, która najlepiej wyszukuje zapachy narkotyków oraz Tajga pełniąca służbę w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji w Lublinie niezastąpiona w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych. To one wraz z przewodnikami będą reprezentować lubelski garnizon Policji w ogólnopolskim finale.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
Pijany, na dożywotnim zakazie zostawił auto na skrzyżowaniu i boso poszedł kraść paliwo w wiaderko
Tymczasowy areszt dla 33-latka z Lublina, który pozostawił auto na jednym ze skrzyżowań w Lublinie. Następnie boso poszedł na najbliższą stację benzynową, gdzie dokonał kradzieży paliwa w wiaderko po wodzie do mycia szyb. Został zatrzymany przez policjantów z „czwórki" w drodze do pojazdu. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że od 7 lat ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 33-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
-
Tymczasowy areszt dla 55-letniego obywatela Ukrainy za śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku
Sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 55-letniego obywatela Ukrainy, który w piątek na oznakowanym przejściu dla pieszych w Lublinie potrącił 68-latka. Auto zatrzymało się dopiero kilkaset metrów za przejściem, a kierujący wraz z dwoma pasażerami – 39-letnim obywatelem Ukrainy i 38-letnim obywatelem Rosji uciekli z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Pieszy zmarł w szpitalu. W pobliżu miejsca wypadku został zatrzymany 39-latek. Dwaj pozostali zostali zatrzymani w Bełżycach w wyniku intensywnych czynności policjantów. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi - mieli od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. 55-latkowi grozi kara nawet do 20 lat więzienia.
-
Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze
W ciągu ostatniej doby na drogach Lubelszczyzny doszło do 2 śmiertelnych wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby. Do tych tragicznych zdarzeń doszło w Lublinie i powiecie chełmskim. Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze oraz o trzeźwość za kierownicą.
-
Odpowiedzą za rozbój z użyciem pałki teleskopowej
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie rozwiązali sprawę tego rozboju. Sprawcami napadu okazali się 19 – letni obywatel Ukrainy oraz 16-letni obywatel Polski. Mężczyźni zaatakowali pokrzywdzonego pałką teleskopową i siłą odebrali mu pieniędzy. Obywatel Ukrainy został tymczasowo aresztowany. Z kolei losem 16-latka zajmie się sąd dla nieletnich.