Aktualności

Policjanci szkolili technikę jazdy w trudnych warunkach

Data publikacji 29.01.2021

Na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie odbyły się wczoraj warsztaty dla policjantów pionu ruchu drogowego oraz lubelskich komisariatów. W szkoleniu udział wzięli przede wszystkim funkcjonariusze korzystający z najnowszych radiowozów elektrycznych oraz hybrydowych. Pod czujnym okiem instruktorów mundurowi doskonalili technikę jazdy, odbywając trening w skrajnych warunkach drogowych.

Nieoznakowany radiowóz marki BMW porusza się z dużą prędkością po torze.

Wczorajsze szkolenie było okazją przetestowania nowoczesnych radiowozów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym, które otrzymali w ostatnim czasie lubelscy policjanci. Funkcjonariusze pod okiem instruktorów mieli okazję szkolić się w trudnych warunkach na torze pokrytym śniegiem. Policjanci wykonując założenia  treningu i zaplanowane manewry mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz możliwości pojazdów w zimowych warunkach.

Oznakowany radiowóz marki BMW porusza się z dużą prędkością po torze.

W szkoleniu udział wzięli policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, komendy miejskiej w Lublinie oraz lubelskich komisariatów. Funkcjonariusze w trakcie treningu wykorzystywali między innymi dwa nieoznakowane radiowozy marki BMW 330e xDrive plug-in oraz dwa oznakowane pojazdy marki Kia e-Niro. Zakup tych pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Nieoznakowany radiowóz marki BMW porusza się z dużą prędkością po torze.

Szkolenie odbyło się na torze ODTJ, dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie.

Oznakowany radiowóz marki BMW porusza się z dużą prędkością po torze.

Komisarz Kamil Gołębiowski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.7 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 986.23 KB)

Powrót na górę strony