Ukradł znajomemu broń czarnoprochową. Został zatrzymany - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Ukradł znajomemu broń czarnoprochową. Został zatrzymany

Policjanci zatrzymali 32-latka, który ukradł znajomemu rewolwer czarnoprochowy, a następnie uciekając oddał jeden strzał w kierunku ziemi. Funkcjonariusze od razu obezwładnili mężczyznę i zabezpieczyli broń. W sprawie prowadzone są czynności w kierunku rozboju, za który grozi do 10 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z 3 komisariatu. Funkcjonariusze informacje o zdarzeniu otrzymali wczoraj około godziny 14. Ze zgłoszenia wynikało, iż do domu pokrzywdzonego wdarł się jego znajomy, który ukradł leżący na stole rewolwer czarnoprochowy. Wówczas wywiązała się szarpanina pomiędzy mężczyznami, po której 32-latek zbiegł. Mężczyzna uciekając oddał jeden strzał w kierunku ziemi z załadowanej broni. Sytuacja wyglądała groźnie i konieczne był szybkie działania Policji. Na szczęście chwilę później 32-latek został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. Rewolwer zabezpieczono. Wstępne ustalenia wskazują, ze na tę jednostkę broni nie było konieczne pozwolenie.  

Obecnie w sprawie trwają czynności procesowe. Zbierane są dowody oraz opinie biegłych. Policjanci przesłuchują kolejnych świadków. Wstępnie postępowanie prowadzone jest w kierunku rozboju, za co grodzi do 10 lat więzienia.

Komisarz Kamil Gołębiowski