Aktualności

„Z Miłość do bezpiecznej jazdy”

Data publikacji 14.02.2021

Walentynki to idealny dzień, aby przypomnieć uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność za drugiego człowieka. W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich policjanci lubelskiej drogówki oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie przeprowadzili dziś akcję „Z Miłość do bezpiecznej jazdy”.

Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, pośpiech, przemęczenie, roztargnienie, to główne przyczyny wypadków. Z pewnością znacznej części zdarzeń można by uniknąć, gdyby kierowcy stosowali się do zasad bezpieczeństwa i kierowali się odpowiedzialnością.

kontrola drogowa. na zdjęciu policjanci i pracownicy WORD

Obchodzone dziś Walentynki to doskonała okazja by przypomnieć zasady bezpiecznych zachowań na drodze. Prawdziwa miłość to również odpowiedzialność i troska nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo innych.

Policjantka z odblaskiem w kształcie serca

Dzisiejsza akcja pod nazwą „Z miłości do bezpiecznej jazdy” zorganizowana przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Lublinie oraz WORD w Lublinie miała na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa kierowcom i uczestnikom ruchu, a także uświadomienie im zagrożeń wynikających z łamania przepisów. Podczas każdej kontroli policjanci i pracownicy WORD uczulali mieszkańców Lublina na zachowanie wzmożonej czujności w rejonie przejść dla pieszych, przypominali o konieczności noszenia odblasków, informowali o konsekwencjach nadmiernej prędkości. Dodatkowo każdy czetnik ruchu otrzymał pakiet odblasków.

Komisarz Kamil Gołębiowski

  • kontrola drogowa. na zdjęciu policjanci i pracownicy WORD
  • policjantka zatrzymuje do kontroli
  • kontrola drogowa. na zdjęciu policjanci i pracownicy WORD
Powrót na górę strony