Policjanci spotykają się z młodzieżą on-line - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Policjanci spotykają się z młodzieżą on-line

Lubelscy policjanci pomimo obecnej sytuacji epidemicznej nadal spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach prowadzonych działań profilaktycznych. Spotkania odbywają się on-line i dotyczą głównie problemu cyberprzemocy, demoralizacji, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Z powodu sytuacji epidemicznej nauka szkolna, a także życie towarzyskie dzieci i młodzieży przeniosły się do Internetu. Tam też, młodzi ludzie mogą spotkać się ze szkodliwymi dla nich treściami oraz cyberprzemocą. Mając na uwadze dobro najmłodszych oraz istniejące zagrożenia, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą spotkania profilaktyczne on-line. Wczoraj mundurowi spotykali się na wirtualnych lekcjach z uczniami 6. Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Tematem przewodnim wirtualnych lekcji jest przestępczość w Internecie oraz kwestie związane z demoralizacją i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Funkcjonariusze wskazują zagrożenia, a jednocześnie dają wskazówki, jak umiejętnie poruszać się po sieci oraz jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa i samemu nie popaść w konflikt z prawem.

Ponadto policjanci prowadzący zajęcia, tłumaczą czym jest demoralizacja oraz czyn karalny, kiedy nieletni może odpowiadać prawnie za swoje czyny i co dzieję się z osobą, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm oraz łamie obowiązujące przepisy prawa.

Zainteresowane zajęciami placówki edukacyjne zapraszamy do kontaktu poprzez adres e-mail: wp.kmplublin@lu.policja.gov.pl

Komisarz Kamil Gołębiowski