Tragiczny pożar kamienicy - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Tragiczny pożar kamienicy

Data publikacji 19.02.2021

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności nocnego pożaru kamienicy przy ulicy Żelaznej w Lublinie. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby w wieku 68 i 42 lat. Ewakuowanym mieszkańcom na czas dogaszania pogorzeliska policjanci oraz pracownicy służb miejskich udzielili schronienia przed zimnem. Obecnie trwa dokładne badanie okoliczności i przyczyn pożaru.

Informacje o tym zdarzeniu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał kilka minut przed godziną 2 w nocy. Ze zgłoszenia wynikało, iż w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul ulicy Żelaznej w Lublinie najprawdopodobniej doszło do pożaru.

Na miejsce od razu skierowano służby ratunkowe. Podczas akcji gaśniczej z mieszkania na parterze wyniesiono dwie osoby w wieku 68 i 42 lat. Niestety pomimo reanimacji życia osób nie udało się uratować. W związku z pożarem z kamienicy ewakuowano 28 osób, którym na czas dogaszania pogorzeliska policjanci i przedstawiciele służb miejskich udzielili schronienia przed zimnem.  

Miejsce zdarzenia przez cały zabezpieczali policjanci. Ciała 68 latki i 42 latka przekazano na sekcję zwłok. Od razu po ugaszeniu pożaru pod nadzorem prokuratora rozpoczęło się wyjaśnianie przyczyn i dokładnych okoliczności zdarzenia. W oględzinach bierze udział biegły z zakresu pożarnictwa.

Komisarz Kamil Gołębiowski

  • okna kamienicy, gdzie doszło do pożaru. w jednym widać zadymienie