Pomimo upływu czasu, policjanci nie dali za wygraną - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Pomimo upływu czasu, policjanci nie dali za wygraną

Data publikacji 19.02.2021

Operacyjni z komisariatu w Niemcach po roku od przestępstwa ustalili i zatrzymali 35-letniego sprawcę włamania. Funkcjonariusze pomimo upływu czasu nie dali za wygraną i skrupulatnie analizowali kolejne tropy. Straty powstałe w wyniku włamania oszacowano wówczas na 12 tysięcy złotych. Podczas przeszukania u mieszkańca gminy Wólka policjanci odnaleźli większość skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do włamania doszło w styczniu ubiegłego roku. Sprawca za cel obrał sobie budynek stolarni. Jego łupem padły urządzenia biurowe, telefony o łącznej wartości 12 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą policjanci przeprowadzili bardzo dokładne oględziny. Zabezpieczone ślady oraz zebrane w sprawie dowody pozwoliły wpaść na trop sprawcy. Skrupulatna analiza materiałów przyniosła swoje efekty wczoraj. W ręce policjantów z komisariatu w Niemcach wpadł 35-latek z gminy Wólka. W trakcie przeszukania policjanci odnaleźli przedmioty skradzione w trakcie włamania m.in. telefon komórkowy, laptop czy też drukarkę laserową o łącznej wartości 7 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. 35-latek w przeszłości był wielokrotnie karany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Komisarz Kamil Gołębiowski