Kolejny atak oszustów na mieszkańców Lublina - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Kolejny atak oszustów na mieszkańców Lublina

Wczoraj w Lublinie oszuści podjęli 7 prób wyłudzenia pieniędzy metodą na „policjanta CBŚP”. Większość pokrzywdzonych na szczęście wykazała się czujnością. Niestety w jednym przypadku 87-latek uwierzył w historię o możliwym włamaniu na konto bankowe. Mężczyzna wypłacił ponad 26 tysięcy złotych i przekazał je przestępcom.

W od pewnego czasu obserwować można znaczne zwiększenie aktywności oszustów, czyhających na pieniądze osób starszych. Tylko wczoraj w Lublinie doszło do 7 prób wyłudzenia gotówki metodą na „policjanta CBŚP”. W niemal każdym przypadku na numery stacjonarne osób starszych zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz informował swoich rozmówców, że ich pieniądze w bankach są zagrożone. W celu uratowania oszczędności emeryci mieli przekazać pieniądze policjantom – często chodziło o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Większość pokrzywdzonych nie dała się oszukać. Niestety jeden z mieszkańców Lublina uwierzył w historię i przekazał swoje oszczędności przestępcy. W tym przypadku łupem sprawców padło ponad 26 tysięcy złotych.

Mundurowi z Lublina poszukują oszustów i przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach należy powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze.

Komisarz Kamil Gołębiowski