Rozpędzonym audi wjechał w ścianę domu. Był pijany - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Rozpędzonym audi wjechał w ścianę domu. Był pijany

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie 36-letni mieszkaniec Bychawy. Mężczyzna rozpędzonym audi wjechał w ścianę domu jednorodzinnego. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Niebawem usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci z komisariatu w Bychawie otrzymali dzisiaj kilka minut po północy. Z przekazanych dyżurnemu informacji wynikało, iż w ścianę jednego z domów z dużą prędkością wjechał samochód osobowy marki Audi.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kompletnie rozbite audi obok którego stał nietrzeźwy mężczyzna. Jak się okazało było to 36-letni kierowca samochodu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna jadąc z dużą prędkością na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez ogrodzenie, a następnie uderzył w ścianę domu jednorodzinnego. Na szczęście nikt postronny nie został poszkodowany.

36-latek niebawem usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Musi również liczyć się z odpowiedzialnością karną za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. Może mu grozić kara do 2 lat więzienia, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Komisarz Kamil Gołębiowski