Aktualności

Okradł babcie, by kupić sobie motocykl

Data publikacji 26.02.2021

Przed sądem rodzinnym odpowiadał będzie 14-latek, który okradł własną babcię z pieniędzy. Jego łupem padło 11 tysięcy złotych. Większość kwoty nastolatek wydał na motocykl typu cross, strój motocyklowy oraz nowy telefon komórkowy. Nieletni sprawca czynu karalnego został zatrzymany przez policjantów z 3 komisariatu.

Do kradzieży doszło na początku lutego. Odwiedzający własną babcię 14-latek postanowił wykorzystać chwile nieuwagi emerytki i dokonać kradzieży oszczędności. Łącznie jego łupem padło 11 tysięcy złotych. Nastolatek już wcześniej miał przygotowany plan na wydatkowanie skradzionej kwoty. Z oszczędności babci postanowił zakupić motocykl typu cross, strój motocyklowy oraz nowy telefon komórkowy.

Emerytka dowiedziawszy się o kradzieży zgłosiła sprawę na 3 komisariacie. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali nieletniego i zabezpieczyli zakupione za pieniądze emerytki rzeczy. 14-latek został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego. Jego sprawa swój finał będzie miała w sądzie dla nieletnich.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony