Poszukiwany wpadł na kradzieży - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Poszukiwany wpadł na kradzieży

Data publikacji 02.04.2021

Za kradzież odpowie 42-letni mieszkaniec Lublina. Zatrudniony w tartaku mężczyzna będąc osobą poszukiwaną zdecydował się na kradzież elektronarzędzi. Został zauważony przez innych pracowników i zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty. Na wyrok sądu poczeka w więzieniu, gdzie ma do odbycia karę za wcześniejsze przestępstwa.

Poszukiwany do odbycia kary więzienia 42-latek zatrudnił się w jednym z tartaków na terenie powiatu lubelskiego. Wczoraj mężczyzna został przyłapany na kradzieży przez innych pracowników firmy. Mieszkaniec Lublina widząc w jednej z hal kosztowne elektronarzędzia nie mógł oprzeć się pokusie kradzieży. Myśląc, że zostanie niezauważony próbował wynieść sprzęty warte 8500 złotych.

Na miejsce od razu zostali wezwani policjanci, którzy wylegitymowali ujętego 42-latka. W wyniku sprawdzenia okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kilku miesięcy więzienia. Mieszkaniec Lublina od razu trafił na 3 komisariat. Tam usłyszał zarzuty kradzieży. Całość mienia odzyskano. Sprawca z komisariatu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywając karę więzienia poczeka na rozstrzygnięcie sprawy o kradzież.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Komisarz Kamil Gołębiowski