Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży lawety - Aktualności - KMP Lublin

Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży lawety

Data publikacji 05.04.2021

Kryminalni z Bełżyc zatrzymali sprawcę kradzieży lawety. Okazał się nim 21-latek, który ukradł lawetę o wartości ponad 10 000 złotych z terenu jednej posesji w gminie Wojciechów. W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie, które sprawca ukrył na posesji dziadka.

W sobotę kryminalni z Komisariatu Policji w Bełżycach zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o to, że w połowie marca ukradł lawetę zaparkowaną w jednej z miejscowości w gminie Wojciechów. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec tej samej gminy. Wartość skradzionej lawety została oszacowana na kwotę ponad 10 000 złotych. W trakcie czynności policjanci odzyskali skradzione mienie. Sprawca ukrył lawetę na posesji należącej do jego dziadka w gminie Nałęczów. Została już przekazana właścicielowi.

21-latek wczoraj usłyszał zarzut kradzieży i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od zatrzymanego pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

  • skradziona laweta