Aktualności

Znów blisko ćwierć miliona złotych padło łupem oszustów. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 19.04.2021

Kosztowności o łącznej wartości blisko 250 tysięcy złotych padły łupem oszustów. 82-latka myśląc, że pomaga synowi, który spowodowała wypadek, przekazała przestępcom 40 tysięcy dolarów, złote monety oraz 5 złotych zębów. Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

W piątek na numer stacjonarny 82-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, podająca się za syna. Mężczyzna powiedział, że spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Dodał, że jest na policji i współpracuje z funkcjonariuszami. W trakcie rozmowy 82-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które miał zgłosić się policjant. Niestety starsza kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom kosztowności i pieniądze w łącznej kwocie blisko 250 tysięcy złotych. Łupem sprawców padło 40 tysięcy dolarów, kilkadziesiąt złotych monet oraz 5 złotych zębów.

Policjanci poszukują przestępców. Jednocześnie przypominamy, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

komisarz Kamil Gołębiowski