Aktualności

Świętowanie urodzin zakończyła w policyjnej celi

Data publikacji 21.07.2021

Zarzuty uszkodzenia ciała usłyszała 64-letnia mieszkanka gminy Niemce. Kobieta świętując urodziny zaatakowała męża tłuczkiem do mięsa. Mężczyzna został trzykrotnie uderzony w głowę. Został przewieziony do szpitala. Oboje byli nietrzeźwi. Zatrzymanej grozi do 5 lat więzienia.

W poniedziałek wieczorem na komisariat zadzwoniła 64-letnia mieszkanka gminy Niemce. Kobieta oświadczyła, ze jej mąż jest pijany i grozi jej trzymając w ręku tłuczek do mięsa.

Na miejsce od razu skierowano patrol. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali zakrwawionego 54-latka. Jak się okazało stan faktyczny różnił się od wersji przedstawionej początkowo przez zgłaszającą. Policjanci w trakcie czynności ustalili, że małżeństwo świętowało razem urodziny 64-latki. W pewnym momencie doszło między nimi do awantury i nieporozumień. W trakcie zajścia kobieta chwyciła za tłuczek do mięsa i zaatakowała nim męża. 54-latek został trzykrotnie uderzony w głowę i doznał obrażeń ciała. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u 64-latki ponad promil alkoholu w organizmie, a u 54-latka ponad 1,5 promila.

Policjanci na miejsce od razu wezwali karetkę pogotowia, która zabrała 54-latka do szpitala. Kobieta z kolei imprezę urodzinową zakończyła w policyjnym areszcie. 64-latka słyszała już zarzuty uszkodzenia ciała. Dzisiaj policjanci z komisariatu w Niemcach doprowadzą ją do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji.

Kobiecie może grozić do 5 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony