Aktualności

Policjanci szkolili się z jazdy na motocyklu

Data publikacji 23.08.2021

W ostatni weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wzięli udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy na motocyklach. Funkcjonariusze ćwiczyli dynamiczne pokonywanie zakrętów, omijanie przeszkód oraz jazdę slalomem. W szkoleniu udział wzięli motocykliści i motocyklistki z różnych części kraju.

policjantka na motocyklu

W sobotę na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie spotkały się motocyklistki z różnych części kraju. Panie, wśród których znalazła się także policjantka Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie miały okazję przećwiczyć manewry pod okiem doświadczonych instruktorów.

Niedziela z kolei była dniem, podczas którego techniczne umiejętności mogli doskonalić zarówno motocykliści jak i motocyklistki. W tej grupie także znaleźli się policjanci z ruchu drogowego.

szkolenie motocyklistek

W trakcie dwudniowego szkolenia wszyscy uczestnicy w bezpiecznych warunkach mogli przećwiczyć omijanie przeszkód, jazdę slalomem oraz dynamiczne pokonywanie zakrętów. W trakcie zajęć instruktorzy zwracali uwagę na technikę wykonywania poszczególnych manewrów oraz na bieżąco korygowali niewłaściwe nawyki wśród uczestników.  

motocyklistki- szkolenie

Motocykle w Policji stanowią istotne wsparcie dla służby w ruchu drogowym. Duża mobilność i skuteczność jednośladów pozwala osiągać wymierne efekty w walce z „piratami drogowymi”. Podnoszenie umiejętności i doskonalenie techniki jazdy to ważny element dla każdego motocyklisty.

motocykliści, policjanci na torze

Policjanci wzięli udział w  szkoleniu na zaproszenie Stowarzyszenia Moto-Sekcja.

komisarz Kamil Gołębiowski

  • motocyklistki szkolą się na torze
  • motocyklistki szkolą się na torze
  • motocyklistki szkolą się na torze
  • motocyklistka
  • motocykliści szkolą technikę jazdy
  • motocykliści jadą slalom
Powrót na górę strony