Aktualności

Mikołajkowe szkolenie na lubelskim ODTJ

Data publikacji 06.12.2021

Policjanci ruchu drogowego wzięli udział w akcji „Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ i WORD”. W trakcie szkolenia prowadzone były wykłady z przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz zajęcia praktyczne z jazdy samochodem wyposażonym w troleje i na płycie poślizgowej. Atrakcją był też symulator dachowania oraz narkogogle.

szkolenie ruch drogowy

W ostatnią sobotę na terenie lubelskiego Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy odbyły się dni otwarte. W wydarzeniu udział wzięli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, którzy prowadzili wykłady z przepisów ruchu drogowego.

Wszystkie osoby, które zdecydowały się wziąć udział w szkoleniu miały okazję spróbować swoich sił w trudnych warunkach drogowych. Uczestnicy wydarzenia pod opieką doświadczonych instruktorów techniki jazdy chętnie korzystali z płyty poślizgowej, symulatora dachowania oraz pokonywali specjalny slalom pojazdem wyposażonym w troleje.

szkolenie ruch drogowy

szkolenie ruch drogowy

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych zajęć przedstawili aktualny stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w naszym regionie, omówili aktualne przepisy ruchu drogowego, wyjaśnili działanie urządzeń do badania alkoholu w wydychanym powietrzu oraz środków działających podobnie do alkoholu.

Dużym zainteresowaniem w przerwach pomiędzy zajęciami, cieszyły się alko i narkogogle - okulary imitujące stan po spożyciu alkoholu oraz środków odurzających, w których uczestnicy z trudem pokonywali tor przeszkód.

szkolenie ruch drogowy

 

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony