Aktualności

Poprzebijał opony w 11 samochodach i zaatakował nożem znajomego

Data publikacji 28.12.2021

Pod dozór Policji oddany został 26-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w wieczór wigilijny, podczas libacji alkoholowej ugodził nożem 56-latka. Dodatkowo ma na swoim koncie pocięcie nożem opon w 11 samochodach. 26-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W wigilijny wieczór policjanci z 3 komisariatu zostali powiadomieniu o ugodzeniu nożem w jednym z mieszkań przy ulicy Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. Z informacji, jakie otrzymali wynikało, że 56-latek w trakcie libacji alkoholowej został zaatakowany przez współbiesiadnika. Mężczyzna od razu zbiegł.

Policjanci już po kilku godzinach ustalili i zatrzymali 26-letniego sprawcę. Jak się okazało, mieszkaniec Lublina był od kilku dni typowany przez funkcjonariuszy do zniszczenia mienia. Mężczyzna uszkodził poprzez pocięcie nożem opony w 11 samochodach pozostawionych na niestrzeżonym parkingu. Wstępne straty mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych.

26-latek usłyszał dwa zarzuty. Odpowie za zniszczenie mienia oraz spowodowanie uszkodzenie ciała. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór Policji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski  

Powrót na górę strony