Aktualności

Odpowie za atak na taksówkarza

Data publikacji 31.12.2021

Kryminalni ustalili i zatrzymali 19-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna w trakcie kursu zaatakował kierowcę taksówki i ukradł mu utarg. 19-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór Policji. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu przy ulicy Wyżynnej w Lublinie. Jak wynika z ustaleń w sprawie, pasażer po zamówieniu przejazdu usiadł na przednie siedzenie. W trakcie realizacji kursu sięgnął po pojemnik, w którym kierowca trzymał gotówkę. Gdy 24-latek zareagował i zatrzymał samochód, mężczyzna stał się agresywny. Przycisnął kierowcę do siedzenia oraz przyłożył mu pięść do twarzy. Następnie ukradł pieniądze i uciekł.

Nad sprawą pracowali kryminalni z siódmego komisariatu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Operacyjni już po kilku dniach wpadli na trop przestępcy. Jak się okazało to 19-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i wczoraj trafił do prokuratury. Sprawca usłyszał zarzuty rozboju do którego się przyznał.

19-latek został oddany pod dozór Policji. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony