Aktualności

Policjanci zlikwidowali uprawę marihuany

Specjalny namiot z profesjonalnym oświetleniem i wentylacją, a wewnątrz 77 krzaków konopi, z których można było wytworzyć nawet 3,5 kilograma marihuany. Likwidacja nielegalnej uprawy to efekt ostatniej realizacji policjantów z wydziału narkotykowego lubelskiej komendy. Zatrzymani w sprawie mężczyźni w wieku 35 i 36 lat usłyszeli wczoraj zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do realizacji doszło na terenie województwa mazowieckiego w ostatnią środę. Policjanci z Wydział zajmującego się przestępczością narkotykową KMP w Lublinie ustalili, że na terenie jednej z prywatnych firm prowadzona jest profesjonalna uprawa konopi innych niż włókniste.

Policjanci weszli na teren firmy wcześnie rano. Tam, w specjalnie przygotowanym namiocie odnaleźli kilkadziesiąt krzaków konopi o wysokości do 1,5 metra. Pomieszczenie było wyposażone w specjalne oświetlenie oraz nawiewy. W trakcie oględzin zabezpieczono łącznie 77 krzaków konopi, z których można było już na tym etapie wytworzyć około 3,5 kilograma marihuany.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wielu 35 i 36 lat. Obaj zostali przewiezieni przez policjantów do Lublina, a następnie doprowadzeni do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znacznych ilości ziela. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Grozi im do 8 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski

Film Film z plantacji marihuany.

Pobierz plik Film z plantacji marihuany. (format mp4 - rozmiar 11.5 MB)

Powrót na górę strony