Aktualności

Areszty za kradzieże katalizatorów

Data publikacji 16.05.2022

Zatrzymaliśmy trzech obywateli Gruzji za kradzieże katalizatorów. Mężczyźni w wieku 28, 29 i 30 lat wpadli w Lublinie bezpośrednio po dokonaniu kradzieży. Udowodniliśmy im 4 przestępstwa. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 5 lat więzienia.

W ostatni czwartek późno w nocy funkcjonariusze otrzymali sygnał od jednego z mieszkańców, który usłyszał podejrzane odgłosy dobiegające z parkingu. Mężczyzna poinformował dyżurnego o swoich spostrzeżeniach. W rejon osiedla od razu wysłano najbliższe patrole. Funkcjonariusze na ulicy Orkana zauważyli pojazd, którym mogli poruszać się sprawcy. Kryminalni od razu zareagowali i zdecydowali o zatrzymaniu samochodu. Jak się okazało, autem podróżowało 3 obywateli Gruzji. Mężczyźni mieli w samochodzie narzędzia do wycinania katalizatorów. Wszyscy trafili do policyjnej celi.

W trakcie czynności operacyjni z 7. komisariatu oraz z „mienia” udowodnili zatrzymanym 4 kradzieże, do których doszło tamtej nocy. Mężczyźni w wieku 28, 29 i 30 lat usłyszeli zarzuty i na wniosek śledczych zostali doprowadzeni do sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Grozi im do 5 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony