Aktualności

Pijany 49-latek przekroczył prędkość o ponad 50 km/h

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali 49-latka, który kierując bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. Mieszkaniec Lublina był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wiózł swojego syna. 49-latek od razu stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami i kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj rano policjanci z grupy SPEED prowadzili statyczne kontrole prędkości. Kilka minut po godzinie 8.00 na ulicy Poligonowej zauważyli szybko jadące bmw. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca na liczniku miał 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem kierujący został zatrzymany do kontroli. Mężczyzna jechał razem z synem. W trakcie czynności policjanci postanowili zbadać trzeźwość 49-latka. Jak się okazało, badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Lublina od razu stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami i kara do 2 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony