Aktualności

Policyjny dron dba o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 26.05.2022

Policjanci przeprowadzili wczoraj kolejne działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze drogówki zwracali szczególną uwagę na miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Do kontroli wykorzystywano drona, który obserwował skrzyżowania i rejony przejść dla pieszych z powietrza.

 

Film Działania policyjnego drona nad Lublinem.mp4

Pobierz plik Działania policyjnego drona nad Lublinem.mp4 (format mp4 - rozmiar 19.65 MB)

Deskrypcja filmu działania policyjnego drona nad Lublinem.

Dbanie o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym to jedno z zadań spoczywające na policjantach drogówki. Funkcjonariusze w walce z piratami drogowymi wykorzystują różne narzędzia. Kontrole prowadzone są statycznie z wykorzystaniem mierników prędkości, dynamicznie dzięki nowoczesnym radiowozom wyposażonym w wideorejestratory, a od pewnego czasu również z wykorzystaniem dronów.

Zdjęcie przedstawia w pierwszym planie drona unoszącego się w powietrzu i sterujących nim policjantów w drugim planie.

Wczoraj funkcjonariusze z KMP i KWP w Lublinie przeprowadzili kolejne już działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Patrole były widoczne głównie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki mundurowi obserwowali uczestników ruchu drogowego z powietrza. Obiektyw kamery drona rejestrował zachowanie zarówno kierujących, jak i pieszych, a w momencie, gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast ta informacja trafiała do policjantów, którzy kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywali kierującego.

Panel sterujący dronem.

Podczas wczorajszego patrolu dron zarejestrował kilka wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych. Do najczęstszych przewinień ze strony kierujących należało wyprzedzanie "na pasach" oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Dzisiej kolejny dzień działań w Lublinie.

 

komisarz Kamil Gołębiowski

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu dzialania policyjnego drona nad Lublinem.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu dzialania policyjnego drona nad Lublinem.mp3 (format mp3 - rozmiar 2.53 MB)

Powrót na górę strony