Aktualności

Funkcjonariusze kontrolowali taksówkarzy i sprawdzali głośność wydechów

W ostatni piątek funkcjonariusze drogówki, przy wsparciu innych służb i instytucji przeprowadzili wzmożone kontrole taksówek i firm przewozowych. Sprawdzano także emisję hałasu innych samochodów i motocykli. W trakcie działań sprawdzonych zostało 70 pojazdów. Ponad 30 kierowców zostało ukaranych mandatami, w 10 przypadkach prowadzone będą postępowania administracyjne, 7 kierujących straciło dowody rejestracyjne swoich aut.

Na początku ostatniego weekendu policjanci z lubelskiej drogówki wspólnie z ITD, pracownikami Urzędu Skarbowego, Głównego Urzędu Miar oraz Urzędu Miasta w Lublinie prowadzili kompleksowe kontrole taksówek, oraz firm świadczących usługi przewozowe. W trakcie akcji sprawdzane były uprawnienia, trzeźwość, licencje oraz inne dokumenty niezbędne do świadczenia tego typu usług. Ponadto policjanci zwracali szczególną uwagę na samochody i motocykle emitujące nadmierny hałas.

W trakcie działań skontrolowanych zostało 70 kierowców. W 31 przypadkach skończyło się na nałożeniu mandatu karnego, w 10 sprawach zostaną przeprowadzone postępowania administracyjne, 7 pojazdów było niesprawnych techniczne i w tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

Najczęstsze przewinienia, za które nakładane były kary to braki w dokumentach, nieodpowiednie wyposażenie samochodu oraz niewłaściwy stan techniczny. Ponadto wśród ukaranych kierowców znaleźli się trzej mężczyźni, którzy w swoich pojazdach mieli zamontowane zbyt głośne wydechy. Rekordzistą okazał się być 30-latek, który jechał mercedesem. W jego przypadku sonometr wykazał emisję hałasu na poziomie 111 dB.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony