Aktualności

Chciał zainwestować w akcje koncernu paliwowego. Stracił oszczędności i zaciągnął pożyczkę

Data publikacji 14.06.2022

Prawie 30 tysięcy złotych stracił 76-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna natrafił w internecie na ofertę zakupu akcji giełdowych znanego koncernu paliwowego. Chcąc zainwestować, zgodził się na zainstalowanie w swoim telefonie aplikacji typu „zdalny pulpit”. Policjanci poszukują oszustów oraz apelują o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności!

Na 3. komisariat Policji w Lublinie zgłosił się 76-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna oświadczył, że został oszukany przy próbie zakupu akcji giełdowych znanego koncernu paliwowego. Pokrzywdzony znalazł w internecie ofertę inwestycyjną i od razu postanowiła zadzwonić na numer z ogłoszenia. Telefon odebrał mężczyzna podający się za maklera. Sprawca okazał się być bardzo przekonujący. Zmanipulował mężczyznę i nakłonił go zainstalowania na własnym telefonie „zdalnego pulpitu”. Dzięki temu z konta zostały wyprowadzone wszystkie oszczędności i pieniądze pochodzące z pożyczki na cele inwestycyjne. Łącznie lublinianin stracił prawie 30  tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczają dowody, analizują dane internetowe i poszukują oszustów. Jednocześnie apelujemy o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności! Jak pokazują liczne przykłady, pomysłowość oszustów nie zna granic i co chwilę pojawiają się nowe metody wyłudzania pieniędzy.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony