Aktualności

Mundurowi przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku

Data publikacji 27.06.2022

Policjanci i pracownicy komendy miejskiej w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z rozpoczynającymi wakacje dziećmi i młodzieżą. Pogadanki miały charakter prewencyjny i ich celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia występujące podczas wypoczynku. Dzieci otrzymały odblaski oraz mogły z bliska obejrzeć policyjne wyposażenie. Festyny były także okazją do promowania zawodu policjanta.

W ostatnich dniach policjanci oraz pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wzięli udział w festynie zorganizowanym przez PCK, oraz Europejskim pikniku rowerowym. Oba wydarzenia były okazją do promowania zawodu policjanta oraz pogadanek na temat bezpieczeństwa w trakcie rozpoczynających się wakacji.

Wydarzenia miały charakter prewencyjny i ich celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia występujące podczas wypoczynku. Ponadto omówiono zagadnienia dotyczące zasad poruszania się po drodze,  bezpiecznego zachowania w domu, na placu zabaw jak również omówiono zagrożenia w kontakcie z osobą obcą. Ważnym elementem spotkań było przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W trakcie festynów dzieci otrzymały odblaski, obejrzały sprzęt policyjny oraz robiły pamiątkowe. Piknik rowerowy był również okazją do oznakowania jednośladów.

komisarz Kamil Gołębiowski

  • festyn, spotkanie z dziećmi
  • festyn, spotkanie z dziećmi
  • festyn, spotkanie z dziećmi
Powrót na górę strony