Aktualności

Kosztowne wykroczenia kierowcy tira

Data publikacji 27.06.2022

Policjanci z lubelskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami ITD zatrzymali kierowcę tira, który nie rejestrował czasu pracy kierowców. Dodatkowo 36-latek nie posiadał odpowiednich uprawnień, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC oraz miał nadmiernie zużyte opony. Kierowca został ukarany 4 mandatami na kwotę 2550 złotych i stracił prawo jazdy kategorii „B”. Ponadto sporządzono wniosek do sądu oraz przeciwko kierowcy będzie prowadzone postępowanie administracyjne.

W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu ciężarowego marki Daf. 36-latek wykonywał usługę transportową. W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli, że kierowca nie przestrzega czasu pracy kierowców (brak włożonej karty do tachografu). Dodatkowo 36-latek nie posiadał odpowiednich uprawnień, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. Mundurowi mieli też duże wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu. Podczas kontroli okazało się, że pojazd ma nadmiernie zużyte opony.

36-letni mężczyzna został ukarany czteroma mandatami karnymi na kwotę 2550 złotych. Stracił też prawo jazdy kategorii „B”,. Ponadto wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek do sądu za brak uprawnień do kierowania. Dodatkowo sporządzono dokumentację, która zostanie przekazana do Funduszu Gwarancyjnego oraz do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego i nałożenia kolejnej kary.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

  • stojący tir na drodze
  • zużyte opony tira
  • zużyte opony tira
Powrót na górę strony