Aktualności

Bezpieczne wakacje 2022 na lubelskim ODTJ

Data publikacji 27.06.2022

Policjantka ruchu drogowego wzięła udział w akcji „Bezpieczne Wakacje 2022 w ODTJ WORD Lublin”. W trakcie szkolenia prowadzone były wykłady z przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz zajęcia praktyczne z jazdy samochodem wyposażonym w troleje i na płycie poślizgowej oraz motocyklami po wyznaczonym torze. Atrakcją był też symulator dachowania oraz narkogogle.

W sobotę na terenie lubelskiego Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy odbyły się bezpłatne szkolenia w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2022”. W wydarzeniu udział wzięła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, która prowadziła wykłady z przepisów ruchu drogowego.

Wszystkie osoby, które zdecydowały się wziąć udział w szkoleniu miały okazję spróbować swoich sił w trudnych warunkach drogowych. Uczestnicy wydarzenia pod opieką doświadczonych instruktorów techniki jazdy chętnie korzystali z płyty poślizgowej, symulatora dachowania oraz pokonywali specjalny slalom pojazdem wyposażonym w troleje. Dla miłośników dwóch kółek również był specjalnie przygotowany tor.  

Policjantka w trakcie prowadzonych zajęć przedstawiła aktualny stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w naszym regionie, omówiła aktualne przepisy ruchu drogowego, wyjaśniła działanie urządzeń do badania alkoholu w wydychanym powietrzu oraz środków działających podobnie do alkoholu.

Dużym zainteresowaniem w przerwach pomiędzy zajęciami, cieszyły się alko i narkogogle - okulary imitujące stan po spożyciu alkoholu oraz środków odurzających, w których uczestnicy z trudem pokonywali tor przeszkód.

Podczas szkolenia prowadzone były także zajęcia i pokazy z ratownikami medycznymi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy mógł przyjść i sprawdzić swoje umiejętności przed wakacyjnym wyjazdem.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

  • zdjęcie grupowe osób prowadzących szkolenie
  • uczestnik szkolenia w alkogoglach pokonuje tor
  • uczestnicy szkolenia rozmawiają
  • uczestnik szkolenia w alkogoglach pokonuje tor
  • policjantka udziela wywiadu do telewizji
  • uczestnik szkolenia w alkogoglach pokonuje tor
Powrót na górę strony