Aktualności

Wpadli od razu po kradzieży rowerów

Data publikacji 08.07.2022

Operacyjni z 2. komisariatu zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 15 i 19 lat, którzy ukradli rowery. Łączne straty oszacowano na 6 tysięcy złotych. Sprawców zauważyła pokrzywdzona, która od razu zadzwoniła na Policję. Szybkie działania funkcjonariuszy pozwoliły odzyskać skradzione jednoślady. Zatrzymani odpowiedzą za kradzież przed sądem.

Wczoraj po południu dyżurny z 2. komisariatu otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. Uciekających z jednośladami młodych mężczyzn zauważyła pokrzywdzona. Kobieta od razu zadzwoniła na Policję i przekazała wszystkie szczegóły.

Na miejsce od razu wysłano operacyjnych z 2. komisariatu. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do sprawdzania pobliskiego terenu. W trakcie czynności sprawcy zostali zauważeni na jednej z ulic. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, a rowery wróciły do właścicielki.

19-latek od razu trafił do policyjnej celi. Drugi ze sprawców okazał się być nieletnim. 15-latek został przesłuchany i przekazany opiekunom. Jego sprawa trafi do sądu rodzinnego. Z kolei 19-latek usłysz zarzuty kradzieży i może mu grozić do 5 alt więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski    

Powrót na górę strony