Aktualności

Obchody Święta Policji w KMP Lublin

Data publikacji 12.07.2022

W Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości wziął udział szef lubelskiego garnizonu Policji nadinsp. Artur Bielecki, kadra kierownicza komendy miejskiej z Komendantem podinsp. Tomaszem Gilem na czele, a także przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Podczas apelu wręczono nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Święto Policji w KMP Lublin

Wczoraj o godzinie 13:00 w Sali Konferencyjnej  Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odbyła się uroczystość z okazji obchodów Święta Policji. Gospodarzem uroczystości był  Komendant Miejski Policji w Lublinie podinsp. Tomasz Gil. Na uroczystym apelu spotkali się  przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją. Wśród gości znaleźli się m.in. Starosta Lubelski Zdzisław Antoń oraz Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Mariusz Banach. Obchody policyjnego święta uświetniła obecność Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinsp. Artura Bieleckiego.

Podczas apelu wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie awansowanych zostało 472 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awans otrzymało 8 funkcjonariuszy, zaś w korpusie oficerów młodszych 11 policjantów. Awanse w korpusie aspirantów otrzymało 232 funkcjonariuszy, natomiast w korpusie podoficerów 154 policjantów. W korpusie szeregowych awanse przyznano 67 stróżom prawa.Święto Policji w KMP Lublin

Awansowanym i wyróżnionym policjantom pogratulował szef lubelskiego garnizonu nadinsp. Artur Bielecki. Życzenia złożył także Komendant Miejski Policji w Lublinie podinsp. Tomasz Gil.

komisarz Kamil Gołębiowski

  • Święto Policji w KMP Lublin
  • Święto Policji w KMP Lublin
  • Święto Policji w KMP Lublin
  • Święto Policji w KMP Lublin
  • Święto Policji w KMP Lublin
Powrót na górę strony