Aktualności

Tysiące kontroli podczas akcji „Narkotyki i alkohol”

Data publikacji 19.07.2022

Ponad 6500 kontroli stanu trzeźwości i 22 kierowców pod wpływem alkoholu. To efekt wczorajszych działań na ulicach Lublina w związku z ogólnopolską akcją „Narkotyki i alkohol”. Wczorajszy niechlubny rekordzista w organizmie miał blisko 2,5 promila. Teraz 34-latkowi, podobnie jak pozostałym zatrzymanym kierowcom grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest przeprowadzenie jak największej ilości badań stanu trzeźwości i ewentualnego odurzenia substancjami zabronionymi. Konsekwencją realizowanych kontroli jest  ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Tylko podczas wczorajszej akcji policjanci na ulicach Lublina i powiatu lubelskiego dokonali ponad 6500 kontroli. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 22 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna kierował osobowym fordem, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Teraz 34-latkowi, podobnie jak pozostałym zatrzymanym kierowcom grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony