Aktualności

Z nudów podpalił samochód

Data publikacji 20.07.2022

Kryminalni z komisariatu 3. w Lublinie ustalili i zatrzymali 28-letneigo recydywistę, który z nudów podpalił stojący na ulicy samochód. Wartość strat oszacowano na 5 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał już zarzuty i chce dobrowolnie poddać się karze więzienia. Tłumaczył się, że był pijany.

Wczoraj operacyjni z 3. komisariatu ustalili i zatrzymali 28-letneigo mieszkańca powiatu lubelskiego. Z ustaleń kryminalnych wynikało, iż to właśnie od odpowiada ze podpalenie samochodu. Do zdarzenia doszło na początku lipca w Dominowie. Pokrzywdzony oszacował straty na 5 tysięcy złotych. Od początku ślady wskazywały, iż było to umyślne zaprószenie ognia. Jednak pokrzywdzony nikogo nie podejrzewał.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że 28-latek przechodząc bez powodu podłożył ogień pod stojącego renaulta. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia w warunkach recydywy. W swoich wyjaśnieniach przyznał się do dokonania przestępstwa, próbując się tłumaczyć pijaństwem. Mieszkaniec powiatu lubelskiego wyraził chęć dobrowolnego poddania się bezwzględnej karze więzienia.

Za uszkodzenie mienia w recydywie grozić może kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony