Aktualności

Chciała zainwestować w akcje. Straciła ponad 70 tysięcy złotych

Data publikacji 21.07.2022

Ponad 70 tysięcy złotych straciła 69-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta zdecydowała się przelać swoje oszczędności na zagraniczną platformę tradingową. Po pewnym czasie okazało się, że pieniądze zniknęły. Policjanci wyjaśniają sprawę oraz apelują o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności!

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zgłosiła się 69-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego. Kobieta oświadczyła, że została oszukana przy próbie zakupu akcji giełdowych. Pokrzywdzona znalazła w internecie ofertę inwestycyjną i od razu przystąpiła do działań. Decydując się na zakup akcji, przelała na zagraniczną platformę tradingową ponad 70 tysięcy złotych. Po pewnym czasie okazało się, że to oszustwo. Pieniądze zniknęły, a pokrzywdzona została bez wartościowych aktywów.

Policjanci zabezpieczają dowody, analizują dane internetowe i wyjaśniają sprawę. Jednocześnie apelujemy o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności! Jak pokazują liczne przykłady, pomysłowość oszustów nie zna granic i co chwilę pojawiają się nowe metody wyłudzania pieniędzy. Szczególnie w czasie niepokojów na rynkach finansowych warto, jest zachować szczególną ostrożność przy wybieraniu inwestycji. Oszuści czekają na nerwowe i nieprzemyślane decyzje. 

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony