Aktualności

Policjanci odwiedzili półkolonie

W trakcie wakacji policjanci ruchu drogowego odwiedzają dzieci biorące udział w półkoloniach. W trakcie ostatniego spotkania funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz przepisach ruchu drogowego. Poprzez zabawy i konkursy najmłodsi przyswajali niezbędną wiedzę o bezpieczeństwie.

W czasie wakacji policjanci Ruchu Drogowego KMP w Lublinie odwiedzają dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie. W ramach trwającej kampanii „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poprzez zabawę, zorganizowane konkursy oraz gry uświadamiają najmłodszym,  jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Podczas ostatniego spotkania mundurowi przypomnieli o regułach bezpieczeństwa nad wodą, przestrzegali przed kąpielą w miejscach niedozwolonych i bez opieki osób dorosłych. Dzieci dowiedziały się również jak prawidłowo przechodzić na drugą stronę jezdni oraz jak być bezpiecznym pasażerem.

Ponadto przed wycieczką rowerową zorganizowaną przez MOSiR policjanci wspólnie z dziećmi omówili podstawowe oraz dodatkowe wyposażenie roweru, zasady korzystania z drogi przez kierujących jednośladami, wskazywanie zmiany kierunku ruchu w sposób niestwarzający zagrożenia dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkie dzieci uznały, że dzięki wyposażeniu w elementy odblaskowe zarówno pieszy jak i rowerzysta po zmroku jest bardziej widoczny dla innych na drodze.

Powrót na górę strony