Aktualności

Przyjazny patrol ujawnił pijaną matkę

Data publikacji 25.07.2022

Policjanci oraz pracownicy socjalni w ramach działań „Przyjazny patrol” natrafili na 39-letnią matkę, która pijana sprawowała opiekę nad 7-letnim synem. Kobieta miała w organizmie 2 promile alkoholu. Twierdziła, że nie może wstać z łóżka z powodu problemów z kręgosłupem. Mieszkanka Lublina trafiła do izby wytrzeźwień, a dziecko pod opiekę zastępczą. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z 2. komisariatu.

Policjanci, pracownicy miejskiego ośrodka pomocy społecznej oraz centrum interwencji kryzysowej biorą udział we wspólnych działaniach pod nazwą „Przyjazny patrol”. Wspólne kontrole odbywają się w każdy weekend. Patrole odwiedzają rodziny, z których dochodzą niepokojące sygnały.

W ostatni weekend „Przyjazny patrol” odwiedził jedno z mieszkań przy ulicy Unickiej w Lublinie. Po kilkuminutowym oczekiwaniu drzwi otworzyła policjantom 39-latka. Kobieta oświadczyła, że z powodów bólu kręgosłupa nie mogła wstać z łóżka. Jak się szybko okazało, to nie była prawdziwa przyczyna jej problemów. W pokoju porozrzucane były puszki po piwie, a od 39-latki wyczuwalna była silna woń alkoholu. Została zbadana alkomatem, który wykazał 2 promile. Kobieta w takim stanie zajmowała się 7-letnim synem.

39-latka trafiła do izby wytrzeźwień, a jej syn pod opiekę zastępczą. W rodzinie wdrożona została niebieska karta. Sprawą zajmują się już policjanci z 2. komisariatu.

komisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony