Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo pielgrzymów

Lubelscy policjanci zabezpieczają trasę przejścia Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która dziś rano wyruszyła w drogę z Lublina. Funkcjonariusze ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem pielgrzymujących oraz dbają o płynność ruchu na drogach. Przy tej okazji apelujemy do kierowców, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność.

Sierpień to czas nie tylko wakacyjnego odpoczynku, ale również okres pielgrzymek. Wiele osób wyrusza w daleką drogę do sanktuariów ze swymi intencjami. Nad ich bezpieczeństwem czuwają też policjanci.

Dzisiaj rano na Jasną Górę wyruszyła również Piesza Pielgrzymka z Lublina. Pątnicy wyruszyli spod Archikatedry Lubelskiej. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Policjanci przygotowali się szczegółowo do zabezpieczenia trasy, po której szli pielgrzymi. Pomagali w bezpiecznym przejściu przez skrzyżowania i newralgiczne miejsca na terenie miasta będące na trasie przemarszu. Dbali również o płynność ruchu na drogach. Stróże prawa dbali o to, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i żeby nie doszło do zdarzeń w ruchu drogowym.

Jednocześnie przypominamy kierowcom, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność oraz przestrzegali sygnałów i poleceń podawanych przez służby porządkowe organizatorów.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony