Aktualności

Stracił prawie 40 tysięcy złotych przy próbie inwestycji w akcję koncernu paliwowego

Data publikacji 09.08.2022

Prawie 40 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Lublina. 41-latek natrafił w internecie ofertę zakupu akcji giełdowych znanego koncernu paliwowego. By, zainwestować zgodził się na zainstalowanie na swoim urządzeniu aplikacji „zdalny pulpit”. Policjanci poszukują oszustów oraz apelują o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności!

Na 1. komisariat Policji w Lublinie zgłosił się 41-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna oświadczył, że został oszukany przy próbie zakupu akcji giełdowych znanego koncernu paliwowego. Pokrzywdzony znalazł w internecie ofertę inwestycyjną i od razu postanowiła ulokować tam swoje pieniądze. Uzgadniając szczegóły, skontaktował się z rzekomym maklerem, który miał mu pomóc ulokować gotówkę. Sprawca okazał się być bardzo przekonujący. Zmanipulował mężczyznę i nakłonił go do zainstalowania aplikacji działającej na zasadzie „zdalnego pulpitu”. Dzięki temu z konta zostało wyprowadzonych prawie 40 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczają dowody, analizują dane internetowe i poszukują oszustów. Jednocześnie apelujemy o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności! Jak pokazują liczne przykłady, pomysłowość oszustów nie zna granic i co chwilę pojawiają się nowe metody wyłudzania pieniędzy.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony