Aktualności

Przekazał oszustowi 30 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność!

82-latek z Lublina padł kolejną ofiarą oszustwa metodą na „adwokata”. Mężczyzna uwierzył, że jego syn spowodował wypadek śmiertelny i potrzebne są pieniądze na zadośćuczynienie dla rodziny zmarłej. Senior przekazał kurierowi 30 tysięcy złotych. Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj na numer stacjonarny 82-letniego mieszkańca Lublina, zadzwoniła osoba, podająca się za adwokata. Kobieta powiedziała, że jego syn spowodował śmiertelny wypadek i został zatrzymany. By rodzina zmarłej odstąpiła od roszczeń, potrzebne miał być pieniądze za zadośćuczynienie.  W trakcie rozmowy, 82-latek został poproszony o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które miał zgłosić się kurier. Niestety starszy mężczyzna uwierzył w historię i przekazał oszustom pudełko z pieniędzmi w kwocie 30 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują przestępców. Jednocześnie przypominamy, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcję publiczną. W żadnym wypadku nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony