Aktualności

Zarzuty za włamania do straganów handlowych

Data publikacji 17.08.2022

Wywiadowcy z komendy miejskiej bezpośrednio po włamaniach zatrzymali 41-latka. Mężczyzna okradł jeden ze straganów z wyrobami artystycznymi na Starym Mieście i próbował włamać się do kolejnych. Został jednak zauważony przez mieszkankę, która szybko powiadomiła mundurowych. Sprawca usłyszał już zarzuty kradzież z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W ostatni weekend nad ranem jedna z mieszkanek ulicy Jezuickiej usłyszała podejrzane hałasy. Gdy wyjrzała przez okno okazało się, że ktoś właśnie włamał się do stoiska z biżuterią artystyczną i próbuje pokonać zabezpieczenia w kolejnych budkach. Interwencja kobiety spłoszyła sprawcę, który zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. Na szczęście na miejscu szybko pojawili się wezwani policjanci. Wywiadowcy od razu zatrzymali sprawcę, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Lublina.

Straty powstałe w wyniku zniszczeń oszacowano łącznie na kilkaset złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony