Aktualności

Prosił o szklankę wody i okradał seniorów

5 zarzutów kradzieży portfeli, dokumentów, kart bankomatowych oraz pieniędzy usłyszał 40-letni recydywista. Mężczyzna odwiedzał mieszkania emerytów i prosił ich o szklankę wody lub jedzenie. Gdy udało się odwrócić uwagę, dokonywał kradzieży. Sprawca został ustalony i zatrzymany przez kryminalnych z 4. Komisariatu dzięki publikacji wizerunku w mediach.

Jak wynika z ustaleń policjantów z „czwórki”, do wszystkich zdarzeń doszło w czerwcu i lipcu na terenie dzielnicy LSM w Lublinie. Sprawca za każdym razem pukał do drzwi starszych, samotnie mieszkających osób prosząc o szklankę wody lub jedzenie. Kiedy senior szedł do innego pomieszczenia, złodziej wykorzystywał chwilową nieuwagę i wchodził do przedpokoju. Następnie szybko przeszukiwał ubrania wiszące na wieszakach. Jego łupem padłu portfele z dokumentami, karty bankomatowe oraz pieniądze. Wizerunek sprawcy nagrała kamera w jednym z mieszkań, co okazało się być kluczowym dowodem.

Po publikacji wizerunku mężczyzny w mediach funkcjonariusze ustalili sprawcę. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci z 4. komisariatu udowodnili mu łącznie 5 przestępstw. Sprawca usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. W przeszłości był już karany za rozbój i kradzieże. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw i przeprosił.

Mężczyźnie grozi do 7,5 roku więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony