Aktualności

Tymczasowy areszt za rozbój

Operacyjni ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. 40-latek napadł na nietrzeźwego mężczyznę. Pokrzywdzony był bity w głowę. Stracił saszetkę w której był telefon komórkowy i pieniądze. Sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci otrzymali w ostatnią niedzielę po południu. Jeden z przechodniów powiadomił policjantów o pobitym i zakrwawionym mężczyźnie, który siedział na przystanku w dzielnicy Kalinowszczyzna. Na miejsce od razu skierowano policjantów oraz karetkę pogotowia. W trakcie czynności okazało się, że nietrzeźwy 50-latek padł ofiarą rozboju w okolicy pobliskiego sklepu. Pokrzywdzony był bity w głowę. W wyniku napadu mężczyzna stracił saszetkę z telefonem i pieniędzmi. Łączne straty oszacowano na ponad 1000 złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni z komendy miejskiej i komisariatu 2. szybko namierzyli sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty rozboju. Wczoraj decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony