Aktualności

Festyny kończące wakacje z udziałem policjantów

Data publikacji 26.08.2022

Policjanci uczestniczą dziś w festynach zorganizowanych w związku z zakończeniem wakacji i akcją „Bezpieczny powrót do szkoły”. Dzieciaki na parkingach przed galeriami handlowymi mogą obejrzeć policyjne radiowozy, porozmawiać z policjantami i przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dzisiaj dzielnicowi z lubelskich komisariatów oraz policjantki ruchu drogowego uczestniczą w festynach rodzinnych, które zostały zorganizowane przed hipermarketami przy ulicy Witosa i Chodźki w Lublinie.

Organizatorzy zadbali, aby każdy z uczestników znalazł atrakcje odpowiednie dla swojego wieku i zainteresowań. Na festynie nie zabrakło również policjantów. Funkcjonariusze wykorzystują okazję rozmów na temat bezpiecznego powrotu do szkoły. Bawiące się dzieciaki mogą od środka zobaczyć policyjny radiowóz oraz wyposażenie do służby.

Mundurowi chętnie odpowiadają na pytania związane z pracą w policji. Ponadto przypominają, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz w jaki sposób nosić odblaski, aby były dobrze widoczne. Ostatni weekend wakacji, któremu towarzyszy piękna pogoda jest też dobrą okazją, by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo wypoczynku nad wodą.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

  • policjantki z dziewczynką przy radiowozie
  • festyn
  • policjantki z dziewczynką przy radiowozie
Powrót na górę strony