Aktualności

1700 złotych mandatu za drift na rondzie

Data publikacji 31.08.2022

22 latek, który w nocy "driftował" BMW na rondzie w centrum miasta, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1700 złotych oraz 6 punktów karnych. Wszystko widzieli policjanci lubelskiej drogówki, którzy zatrzymali mężczyznę zakłócającego spokój mieszkańcom.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzili akcję „Stop – drift”.  W trakcie działań otrzymali sygnał o kierowcy BMW, który zakłócał spokój mieszkańcom dzielnicy Kalinowszczyzna. Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, iż co jakiś czas pojawia się na rondzie Berbeckiego i tam próbuje wprowadzać samochód w kontrolowany poślizg.

Zdjęcie przedstawia dwóch umundurowanych policjantów którzy zatrzymali pojazd do kontroli po tym jak niebezpiecznie wprowadzał w poślizg swój samochód.

Do działań od razu skierowano radiowóz z wideorejestratorem. Policjanci postanowili poczekać na kierowcę w sąsiedniej uliczce. Jak się okazało, mężczyzna już po kilku minutach pojawił się na rondzie. Policjanci widzieli, jak wjeżdżał na skrzyżowanie od strony ulicy Andersa, a następnie próbował driftu, który zakończył utratą panowania nad pojazdem. Funkcjonariusze od razu zareagowali i ruszyli za kierowcą. Mężczyzna już po chwili został zatrzymany.

Jak się okazało, za kierownicą bmw siedział 22-latek. Młody mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1700 złotych oraz 6 punktami.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony