Aktualności

Ukrywał się 17 lat. Wpadł w Lublinie

Data publikacji 01.09.2022

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali poszukiwanego listem gończym 55-latka. Mężczyzna przez 17 lat ukrywał się w Hiszpanii. Do Polski przyjechał tylko na kilka dni. Wpadł w jednym z mieszkań w Lublinie. Był poszukiwany za oszustwo, podrabianie dokumentu oraz wyłudzenia kredytów. Został tymczasowo aresztowany.

Zatrzymanie 55-latka było efektem pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Na swoim koncie ma oszustwo, podrobienie dokumentów i wyłudzenie kredytu. 55-latek po tym jak przestępstwo wyszło na jaw, zniknął. Był poszukiwany od 2005 roku.

Pomimo upływu czasu kryminalni nie zapomnieli o poszukiwanym i cały czas podejmowali kolejne działania. W ostatnim czasie ustalili, że 55-latek zamierza na chwilę pojawić się w Lublinie. W związku z tym funkcjonariusze zaplanowali zatrzymanie. Mężczyzna wpadł w jednym z mieszkań w dzielnicy Czechów. Był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Jak sam przyznał, przez 17 lat ukrywał się w Hiszpanii. Teraz zdecydował się przyjechać na kilka dni do Polski. Nie spodziewał się, że tak szybko zostanie namierzony.

55-latek trafił już do tymczasowego aresztu.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski  

Powrót na górę strony