Aktualności

Policyjne patrole w rejonie szkół i przedszkoli

Jak co roku 1 września rozpoczynamy akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym w pobliżu szkół i przedszkoli można spodziewać się większego ruchu samochodów i pieszych. Dlatego kierujemy tam też nasze patrole. Funkcjonariusze ruchu drogowego wspieni przez żandarmerię wojskową oraz dzielnicowi, będą dbać o bezpieczeństwo.

Od początku września droga do szkoły staje się codziennością w życiu dzieci i młodzieży. Dlatego policjanci z KMP w Lublinie będą dokładać starań, aby w rejonie szkół i przedszkoli było bezpiecznie. W ramach programu „Bezpieczna Droga do Szkoły” prowadzone będą wzmożone kontrole w rejonie: szkół i placówek opiekuńczo — wychowawczych, parkingów przyległych, dróg dojazdowych i przejść dla pieszych, którymi poruszają się dzieci i młodzież szkolna.

Mundurowi w rejonie szkół, będą zwracać uwagę nieprawidłowe zachowania kierujących i pieszych. Policjanci będą uczulać kierowców za zachowanie wyjątkowej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz prawidłowe parkowanie.

Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły, powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Policjanci byli także obecni w kościołach podczas liturgii dla dzieci i młodzieży w związku z  inauguracją roku szkolnego. Mundurowi przypominali o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły.

W rejonie szkół i przedszkoli swoje patrole pełnić będą policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie wspierani przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie oraz dzielnicowi.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony