Aktualności

Kolejni kierowcy stracili dowody rejestracyjne za zbyt głośne wydechy

Data publikacji 05.09.2022

Policjanci ruchu drogowego kontynuują wzmożone kontrole kierowców próbujących zakłócać spoczynek nocny. Tylko podczas ostatniego weekendu mundurowi skontrolowali blisko 100 pojazdów i ujawnili ponad 80 wykroczeń. W 21 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne.

Przez ostatni weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie kontynuowali działania pod nazwą „Stop – drift”. W trakcie nocnych patroli mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców próbujących rażąco łamać przepisy ruchu drogowego oraz zakłócać swoim zachowaniem spoczynek nocny. Funkcjonariusze podczas kontroli przy pomocy sonometru sprawdzali głośność wydechów i zdecydowanie reagowali na ujawnione naruszenia. W działania zaangażowali się również pracownicy Centrum Sterowania Ruchem w Lublinie, którzy na bieżąco informowali mundurowych o zagrożeniach.

W wyniku prowadzonych działań policjanci skontrolowali blisko 100 kierujących i ujawnili 81 wykroczeń. W 21 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne. 4 kierowców straciło prawo jazdy.

Jednym z zatrzymanych był kierowca bmw, który próbował driftować na parkingu przed sklepem przy ulicy Jana Pawła II. 22-latek został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 1600 złotych i 6 punktami karnymi. Dodatkowo stracił dowód rejestracyjny za nadmierny hałas. Na koniec interwencji musiał wezwać sobie holownik.  

nadkomisarz Kamil Gołębiowski   

  • akcja stop drift
  • samochód na lawecie
  • policjanci podczas kontroli samochodu w nocy
Powrót na górę strony