Aktualności

Podziękowania dla policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 08.09.2022

Do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wpłynęły podziękowania od mieszkanki Lublina, której 82-letnia mama brała udział w kolizji drogowej. Kobieta doceniła profesjonalizm, wysoką kulturę oraz empatię policjantów ruchu drogowego st. sierż. Joanny Ziemby i sierż. Konrada Stefaniuka. Funkcjonariusze zaopiekowali się seniorką, zadbali o jej bezpieczeństwo i pomogli skontaktować się z rodziną.

Zdjęcie przedstawia policjanta i policjantkę ruchu drogowego.

Policjanci w codziennej służbie spotykają się z różnymi sprawami. Do każdej z nich mundurowi starają się podchodzić indywidualnie, tak aby zrozumieć oczekiwania społeczeństwa.

Kilka dni temu mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie st. sierż. Joanna Ziemba i sierż. Konrad Stefaniuk zostali skierowani na miejsce kolizji drogowej. Uczestniczką zdarzenia okazała się być 82-letnia kobieta. Kierująca samochodem marki Fiat nie odniosła obrażeń. Jednak kolizja i uszkodzenie znaku drogowego wywołało w niej ogromny stres. Policjanci pracujący na miejscu kolizji wykazali się dużą empatią i pomogli lubliniance opanować negatywne emocje oraz skontaktować się z rodziną.

Córka kobiety tak podsumowuje zachowanie funkcjonariuszy: „…Ich podejście było profesjonalne, wykazali się wysoką kulturą, empatią i cierpliwością. Gratuluję takich pracowników.”

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony