Aktualności

Zaatakował siedzącą na ławce kobietę. Jest już w areszcie

Za usiłowanie rozboju odpowie 46-latek z Bychawy. Mężczyzna zaczepił siedzącą na ławce w parku 40-latkę i przemocą próbował wyrwać jej telefon. Na szczęście kobieta zdołała uciec i wezwać policję. Policjanci z Bychawy już po kilku minutach zatrzymali sprawcę. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem w Bychawie. Do siedzącej na ławce w parku 40-letniej obywatelki Ukrainy podszedł nieznajomy mężczyzna. Sprawca wulgarnie zaczepił kobietę, a następnie zaczął ją odpychać i przemocą próbować wyrwać telefon komórkowy. Na szczęście pokrzywdzona zdołała się oswobodzić i uciec w okolice pobliskiego banku. Stamtąd zadzwoniła na policję.

Skierowani na miejsce policjanci z Bychawy już po kilku minutach zatrzymali sprawcę, którym okazał się być 46-latek. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawca został wczoraj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania rozboju. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony