Aktualności

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier

Trzy automaty służące do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie. Dodatkowo w takcie czynności zatrzymany został, poszukiwany mieszkaniec Lublina. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek operacyjni z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie weszli do lokalu przy ulicy Elektrycznej. Z ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty służące do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Dodatkowo funkcjonariusze odnaleźli gotówkę w kwocie blisko 5 tysięcy złotych oraz zatrzymali na miejscu poszukiwanego mieszkańca Lublina. Mężczyzna ma do odbycia karę blisko pół roku więzienia.

 Teraz trwa sprawdzanie, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier. Zgodnie z ustawą o  grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony