Aktualności

Operacyjny po służbie zatrzymał złodzieja

Data publikacji 16.09.2022

Policjant z l I komisariatu w Lublinie na służbie oglądał monitoring przedstawiający kradzież portfela. Następnego dnia już po służbie rozpoznał podejrzanego mężczyznę w barze i zatrzymał. Okazało się, że podejrzany o kradzież miał przy sobie narkotyki, a po sprawdzeniu w systemie, że jest również poszukiwany. Zatrzymany to 41-latek, któremu grozi teraz do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło kilka dni temu w jednym z barów w centrum miasta. Ze złożonego zawiadomienia wynikało, iż sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę pokrzywdzonego i ukradł portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi. Z wizerunkiem zarejestrowanego przez kamery mężczyzny, od razu zapoznani zostali operacyjni z 1. komisariatu.  

Następnego dnia w czasie wolnym od służby jeden z kryminalnych namierzył sprawcę kradzieży. Jak się okazało, mężczyzna ponownie przyszedł do baru. Tam 41-latek został zatrzymany przez policjanta. W trakcie czynności wyszło na jaw, że miał przy sobie narkotyki oraz dodatkowo był poszukiwany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty związane z kradzieżą oraz posiadaniem narkotyków.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony